Dobrodružství na cestách s vypůjčenou dodávkou

Epidemie koronaviru zamíchala plány na dovolenou téměř každému. Vycestovat za hranice nebude sice v některých případech zakázáno, ale změna se projeví hlavně v obavách z nákazy v zemích, kde epidemie měla mnohem horší průběh, než tomu bylo u nás. Dá se očekávat, že se většina Čechů rozhodne strávit letošní léto v tuzemsku.

auta v kempu

Neměli bychom tohoto rozhodnutí vůbec litovat, spíše naopak. Již od počátku devadesátých let se dovolenkovým trendem staly zahraniční destinace s převahou mořských letovisek, ale vězte, že pobyt u moře není všechno, a že v Česku vás může překvapit tolik přírodních krás a historických skvostů, o nichž nemáte ani tušení.

Jednou z možností, jak dovolenou prožít, může být tzv. hvězdicové cestování, tedy střídavý pobyt každý den na jiném místě. V ideálním případě s početnou rodinou a ještě lépe s přáteli, kteří s vámi sdílí společné zájmy. Tehdy se vyplatí vzít s sebou jízdní kola, milovníci dobrodružství a aktivního pohybu mohou naložit na přívěs polyetylenové kánoe a zkusit prostřídat plavbu po řece s cyklistikou a turistikou, a to vše proložit odpočinkovými dny u některého z vodních rezervoárů na koupání. Stačí se podívat do podrobné mapy a rázem zjistíte, kolik možností Česká republika v tomto ohledu nabízí.

horská vyhlídka

Zkuste to s dodávkou

Cestovat můžete vlastními vozy, ale také s vypůjčenou transportní dodávkou z půjčovny dodávek Rentcarservice. Jste všichni pohromadě, pružně se rozhodujete, kdy a kam se vydat, střídáte se v řízení a všechna zavazadla máte u sebe. Dodávka může mít připojený přívěs na lodě a na kola a za příznivého počasí může posloužit i jako místo k noclehu. Zároveň slouží jako úschova věcí, když se rozhodnete někde zastavit třeba na koupání v přehradě.

Vozidlo je pojištěné povinným ručením, ale vyplatí se sjednat i pojištění proti jeho poškození vaší vinou. Pro hmotnostní kategorii do 3,5 tuny stačí pouze řidičské oprávnění B, dálniční známka je v ceně pronájmu a v případě technické závady či nehody je zajištěna nonstop asistenční služba.

4/5 - (8 votes)