Hashtag – co to vlastně je?

Jak můžeme definovat tohle slovo? Nebo jak jej správně přeložit? Překlad není snadný, jako je tomu u mnoha anglických výrazů. Jednoduše lze tedy říct, že se jedná o slova nebo víceslovné fráze, které jsou označeny symbolem zahrádky (například#sport, #picoftheday). Co zatím zmíněno nebylo, ale je to velice důležité, k tomuto symbolu se připojují slovíčka téměř v jakémkoliv jazyce. Mohou se používat háčky a čárky, ale také nemusí. Víceslovná spojení se však píší vždy dohromady. U některých spojení se využívají také smajlíci. Proto se můžete setkat s různými typy tohoto sdělení (například #ceskarepublika, ale také #česko).

fcb

Při psaní jakéhokoliv spojení můžete vybírat již vytvořený hashtag někým jiným, nebo si můžete vytvořit vlastní originální. Jakmile se vám rozbalí roletka s již vytvořenými a používanými frázemi, v závorce vedle každého z nich je uvedený počet lidí, kteří toto spojení sledují či používají. Počet všech lidí uvedených v závorce tak uvidí váš příspěvek v případě, že tuto frázi použijete.

K jedné fotce se navíc používá i několik hashtagů najednou (například #czechboy #zoopraha #miluji #fotím #kamarádi). Mezi jednotlivými slovními spojeními se dělá pouze mezera. Neoddělují se tedy žádnými čárkami ani pomlčkami. Mohou se však psát také celé věty pod jedním symbolem. Zde si však dejte pozor, aby byla věta alespoň trochu čitelná a pochopitelná. Slovní spojení mohou být sarkastická, ironická a samozřejmě také vtipná. Proto lidi tak hrozně moc baví.

web

Tato slovní spojení jsou využívána na sociálních sítích, jako jsou Instagram, Twitter, ale také Facebook.Lidé si mohou například na Twitteru kategorizovat obsah a témata, která chtějí sledovat. Slovní spojení je rovněž vhodné, jestliže chcete přitáhnout čtenáře, nebo chcete propagovat své webové stránky.
Tak co, porozuměli jste již alespoň částečně této problematice? Pochopili jste alespoň trošku, o co se jedná? Budete je nyní používat také, nebo to přenecháte opravdu pouze svým dětem?

4.7/5 - (3 votes)